درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 عادت مدیران پروژه مخرب


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

7 عادت مدیران پروژه مخرب

1395/09/14
21:40
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
7 عادت مدیران پروژه مخرب

    وادار کردن به کار از طریق ارعاب: از آنجا که اعضای تیم پروژه، بندرت مطابق وظایف خود عمل می کنند، برخی از مدیران پروژه می کوشند تا از طریق ارعاب، آنها را وادار به کار بکنند. ارعاب می تواند فریاد زدن، تهدید به اخراج، تحقیر درجلسات تیم، و ... باشد.

    عدم شناخت اعضای تیم: زندگی شخصی اعضای تیم، رفتار کاری آنها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. یک مدیر پروژه مؤثر باید به اندازه کافی اعضای تیم خود را بشناسد تا بتواند محیط کاری مؤثرتری برای آنان فراهم سازد.

    نداشتن ذهنیت باز نسبت به ایده ها: برخی از مدیران پروژه بر این باورند که فقط یک راه برای انجام درست کارها وجود دارد و آن یک راه، راه ایشان است. چنین ذهنیتی، خلاقیت اعضای تیم را فرو می نشاند.

    انتظارات منفی: بسیاری از مدیران پروژه معتقدند که کارکنان، غیر قابل اعتماد، آب زیر کاه، و تنبلند. به همین دلیل دائماً اعضای تیم را مورد پایش قرار داده، با آنها همچون کودکان رفتار می کنند. چنین رفتاری می تواند باعث شود که اعضای تیم، واقعاً عملکردی ضعیف داشته باشند.

    عدم انتشار انتظارات اجرایی در میان اعضای تیم: بسیاری از اعضای تیم از اینکه در مورد انتظارات مدیر پروژه، دیر یا در انتهای پروژه آگاه گردند، دچار شوک می شوند. مدیران پروژه ناکارآمد بسیاری از اطلاعات مهم را از اعضای تیم دریغ می دارند - از جمله انتظارات اجرایی خود را.

    خود را تنها تصمیم گیرنده انگاشتن: مدیران پروژه ناکارآمد بر این باورند که خود به تنهایی تمامی تصمیمات را اتخاذ می کنند. آنها درک نمی کنند که مدیران پروژه هم به اندازه هر شخص دیگر می توانند اشتباه کنند.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


    ایجاد فضای کاری منفی: مدیران پروژه از طریق نوع فرهنگی که منتشر می سازند، به شکل گیری سازمان کمک می کنند. این کمک ها تعیین می کند که اعضای تیم از کار خود لذت ببرند یا از آن بترسند.

نظرات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 عادت مدیران پروژه مخرب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 عادت مدیران پروژه مخرب,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic