درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا زمانی را به A-U-D-I-T اختصاص می دهید؟


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

آیا زمانی را به A-U-D-I-T اختصاص می دهید؟

1395/06/29
23:32
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
آیا زمانی را به A-U-D-I-T اختصاص می دهید؟

آخرین بار که دست از کار کشیده اید و به این اندیشیده اید که از نظر دیگران چگونه فردی هستید، کِی بوده است؟
توجه بر انجام کارها، تمرکز بر اهداف، تلاش برای کسب موفقیت، و ... زمینه هایی هستند که می توانند بیش از حد ما را به خود مشغول دارند. به دست آوردن تجربه می تواند ما را به سوی تکبر سوق دهد و از دوستی و صمیمیت با دیگران بازدارد. ما همواره با این خطر مواجهیم که بیش از آنکه به افراد توجه کنیم، متوجه پروژه یا برنامه آن باشیم.
از اینرو، توصیه می شود که هر از گاهی، فرصتی را به ممیزی (AUDIT) رفتار خود اختصاص دهیم تا بتوانیم اصلاحات لازم و مطلوب را بر آن اِعمال نماییم. این ممیزی باید جنبه های زیر را شامل گردد:

    A... Arrogant
    ما به عنوان مدیران پروژه، همواره با خطر گرایش به تکبر و رضایت از خود مواجه هستیم. اطمینان، خوش بینی و اعتماد به نفس، صفاتی مثبت و پسندیده هستند اما مقدار بیش از حد آنها می تواند ما را از تیم بیگانه سازد؛ و ما بدون تیم هایمان هرگز موفق نخواهیم شد.

    U... Unprepared
    کسب روز افزون تجربه ممکن است باعث گردد که بیش از حد به دانسته های خود تکیه کنیم و ما را از کاوش در جزئیات بازدارد. هرگز نباید فراموش کنیم که هر پروژه، منحصر به فرد است و شرایط ویژه خود را دارا می باشد.

    D... Disinterested
    مدیران پروژه، معمولاً بیشتر توجه خود را به مدیریت زمان، محدوده و هزینه معطوف می دارند و از افراد پیرامون خود و مسائل آنها غافل می مانند.

    I... Idiot
    هنگامی که در مورد مباحث و موضوعات مدیریت پروژه و ابزارها و تکنیک های آن صحبت می کنیم، اگر به گونه ای صحبت کنیم که برای طرف مقابل، قابل درک نباشد، ممکن است تصور کند که ما خود را در پشت این الفاظ پنهان کرده ایم و نسبت به موضوع از دانش و آگاهی کافی برخوردار نیستیم.

 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management


    T... Tyrant
    ما دوست داریم هر چیزی را مدیریت کنیم، دیگران از ما اطاعت کنند، و هر چیزی که اتفاق می افتد و اینکه چگونه اتفاق می افتد را تحت کنترل داشته باشیم. این، طبیعت ماست. داشتن نفوذ بر دیگران، واداشتن دیگران به انجام کارها، و رهبری، چیزهای خوبی هستند اما نباید اجازه بدهیم که به سلطه جویی، مورد عتاب قرار دادن دیگران و دیکتاتوری تبدیل شوند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا زمانی را به A-U-D-I-T اختصاص می دهید؟

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا زمانی را به A-U-D-I-T اختصاص می دهید؟,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|