درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نقش صنعت بیمه درارتقاء کیفیت ساخت ساختمان ها


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

نقش صنعت بیمه درارتقاء کیفیت ساخت ساختمان ها

-
-
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی

نقش صنعت بیمه درارتقاء کیفیت ساخت ساختمان ها
كلان شهر تهران با سرعت بسیار زیادی در حال توسعه است. طی 5 سال اخیر به طور متوسط سالانه بالغ بر 15 میلیون متر مربع پروانه ساختمانی از سوی شهرداری تهران صادر شده كه این آمار در سال 86 به بیش از 25 میلیون مترمربع رسیده است.
قرارگیری این كلان شهر در منطقه‌ای با فعالیت لرزه‌خیزی بسیار شدید و از سوی دیگر كیفیت نازل ساخت و ساز، مسئولین امر را برآن داشته است تا تدابیر مختلفی را برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از زلزله بیاندیشند.
یكی از این تدابیر، مطالعات طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران (1383) می‌باشد كه مطابق آن، ارتقای كیفیت ساخت و ساز به عنوان یكی از طرح‌های اولویت‌دار توصیه شده است. صنعت بیمه نیز به عنوان یكی از راهكارهای "تدوین و اصلاح نظام كنترل و تضمین كیفیت" در طرح مذكور در نظر گرفته شده است.
تدوین "نظام جامع بیمه ساختمان‌ها در برابر زلزله" با هدف ایجاد بستر لازم برای به كارگیری صنعت بیمه در جهت ارتقاء كیفیت ساخت و ساز، افزایش طول عمر ساختمان‌ها و افزایش آرامش روانی اقشار جامعه امری ضروری است. پیش نیاز تدوین چنین نظامی نیز بررسی قوانین و مقررات موجود بیمه كشور در زمینه بیمه زمان ساخت و بهره‌برداری ابنیه و استفاده از تجارب سایر كشورها درخصوص موضوع است.

نقش صنعت بیمه درارتقاء کیفیت ساخت ساختمان ها
پیشینه بیمه و ساخت و ساز
از زمان پیدایش انسان تاكنون، قسمت اعظم تلاش و منابع مردم، صرف محافظت از خویش در مقابل پدیده‌هایی مانند باران، برف، باد و یا آفتاب سوزان شده كه بیانگر آن است كه چرا خانه همیشه دارایی مهمی در طول زندگی انسان یا حتی بعد از مرگ وی به حساب می‌آمده است.

انجمن مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management Associationنظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نقش صنعت بیمه درارتقاء کیفیت ساخت ساختمان ها

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نقش صنعت بیمه درارتقاء کیفیت ساخت ساختمان ها,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات