درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نظارت و كنترل كاركنان


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

نظارت و كنترل كاركنان

1395/06/1
13:00
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
نظارت و كنترل كاركنان

كنترل و نظارت بركاركنان یكی از وظایف مدیریت ‌است. وی باید بداند هر یك از كاركنانش در هر زمان مشغول چه‌كاری هستند،‌ چه مشكلاتی دارند و به چه امكاناتی نیازمندند.
در فرهنگ مدیریت،‌ نظارت به معنی اطلاع یافتن از چگونگی انجامِ کارهای برنامه ریزی شده و انحرافات احتمالی از برنامه است؛ كنترل نیز به معنای انجام امور اصلاحی به منظور بازگرداندن کارها به راه برنامه‌ می باشد.
در حوزه مدیریت منابع انسانی، مدیر باید كاركنانش را با شاخص هایی مانند میزان بهره وری،‌ میزان علاقه به كار،‌ رضایت از كار، ساعات مفید انجام كار و ... بسنجد. همچنین باید از وضعیت رفاهی كاركنانش آگاه باشد. بی شك کسی كه در خارج از محیط كار با مشكلات فراوانی روبرو باشد، نمی‌تواند در محیط كار، آن مسائل را از ذهن خود پاک کند. پس از نظارت بر روی كاركنان و بررسی فاكتورهای مختلف،‌ مدیر باید براساس اختلاف وضعیت كاركنان با وضعیت مطلوب،‌ به انجام اقدامات اصلاحی بپردازد. در این حالت، کنترل می‌تواند در قالب اموری همچون تغییر برخی قوانین،‌ صحبت با برخی از كاركنان، تشویق و یا تنبیه انجام شود. نكته‌ مهمی كه مدیر باید درنظرداشته باشد، این است كه باید حریم خصوصی افراد را محترم شمرده، از تجسس های خارج از برنامه بپرهیزد.

 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management

نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نظارت و كنترل كاركنان

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نظارت و كنترل كاركنان,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic