درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - مدیریت زمان در برگزاری جلسات


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

مدیریت زمان در برگزاری جلسات

1395/05/31
07:20
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
مدیریت زمان در برگزاری جلسات
اکثر مدیران بنا بر ضرورت های کاری مجبورند در جلسات متعددی شرکت نمایند؛ بنابراین مدیریت زمان در جلسات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
برخی از جلسات به منظور اطلاع یافتن از وضعیت واحدهای مختلف سازمان و یا ارائه دستورالعملها به این واحدها برگزار می گردد. هنگامی که صرفاً می خواهید وضعیت واحدها را پیگیری کنید، برای صرفه جویی در وقت، بهتر است به جای برگزاری جلسه، از مدیران واحدها بخواهید که در دوره های کوتاه مدت، گزارش وضعیت واحدهای خود را به شما ارائه دهند و تنها برای گوشزد کردن مطالب مهم و ارائه دستورالعملها، جلسات را برگزار نمایید.
در جلسات دو نفره ای که شما به عنوان ما فوق در جلسه حضور دارید، بهتر است جلسه را طوری هدایت کنید که مطالب خارج از موضوع مورد بحث، مطرح نشود. همچنین سعی کنید زمان جلسه را کوتاه نگه دارید تا موجب اتلاف وقت و خستگی طرفین نگردد.
در جلسات دو نفره ای که شما به عنوان مدیر یک بخش، به مافوق خود گزارش می دهید، باید از حاشیه رفتن خودداری کرده، سعی کنید موضوعات اصلی را به صورت روشن و در کمترین زمان ممکن بیان نمایید.
برای جلسات ازقبل دستور جلسه تهیه کنید و به اطلاع افرادی که باید در جلسه شرکت کنند برسانید. موضوعات مهم مورد بحث، زمان درنظر گرفته شده برای جلسه، انتظارات از برگزاری جلسه، و نقش افراد شرکت کننده، از موارد مهمی است که باید در دستور جلسه مشخص شوند.
تأکید کنید که همه افراد به موقع در جلسه حضور یابند. موضوعات را به ترتیبی مطرح کنید که زمان جلسه به طور مناسب بین تمامی موارد، توزیع شود و اجازه ندهید بحث در مورد یک موضوع خاص، تمامی وقت جلسه را به خود اختصاص دهد. همچنین اجازه ندهید افراد با سخنرانی های طولانی و بی مورد و یا مطرح کردن مباحث تکراری، زمان جلسه را تلف کنند.
 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management


برچسب ها:جلسات ،
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - مدیریت زمان در برگزاری جلسات

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - مدیریت زمان در برگزاری جلسات,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic