درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا پورتفولیوی شما باید فقط "سبدپروژه ها" باشد یا "سبدکامل"؟


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

آیا پورتفولیوی شما باید فقط "سبدپروژه ها" باشد یا "سبدکامل"؟

1395/10/6
13:11
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
آیا پورتفولیوی شما باید فقط "سبدپروژه ها" باشد یا "سبدکامل"؟

مدیریت پورتفولیو، مجموعه ای هماهنگ از فرآیندهاست که شما را مطمئن می سازد که سازمانتان منابع محدود خود را برای کارهایی صرف می کند که دارای بیشترین ارزش هستند. این شامل فرآیندهایی است که تعیین می کنند بر روی کدام پروژه ها می خواهید سرمایه گذاری کنید (برنامه ریزی پورتفولیو)، و فرآیندهای مربوط به کارکنان و پایش کار (اجرای پورتفولیو).
منظور اکثر مردم از مدیریت پورتفولیو، مدیریت پروژه ها و برنامه هاست. اما روش دیگری هم برای سازماندهی سبد کارهای شما وجود دارد، و آن "سبد کامل" است.
مدیریت "سبد پروژه ها" بر شناسایی، انتخاب، اولویت بندی و اجرای پروژه ها تمرکز دارد.
فرآیندهای مدیریت پورتفولیو کمک می کنند تا مطمئن شوید که سازمانتان منابع محدود خود را به با ارزش ترین کارها اختصاص می دهد. اما منظور از "کار" چیست؟ پروژه ها قطعاً مهمند، ولی ممکن است نشان دهنده فقط بخشی از پول و منابع تخصیص یافته به کار باشند. در واقع در برخی از سازمان های بالغ، پول صرف شده برای پروژه ها ممکن است فقط 20 درصد از کل بودجه کار باشد.
مفهوم "سبد کامل" به شما امکان می دهد که کارهای دیگر را نیز در پورتفولیو به حساب آورید. مثلاً ممکن است انواع کارهای زیر را نیز در نظر بگیرید:

    عملیات/ پشتیبانی
    مدیریت و رهبری
    منابع غیر انسانی مرتبط، نظیر تجهیزات، لوازم، سخت افزار، و غیره.

برنامه ریزی و مدیریت مدل "سبد کامل" بسیار پیچیده تر است اما مزیت آن، این است که نسبت به تمامی کارهایی که هر سال برای آنها سرمایه گذاری می شود، دید بهتری به شما می دهد و بهتر می توانید آنها را اولویت بندی کنید.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا پورتفولیوی شما باید فقط "سبدپروژه ها" باشد یا "سبدکامل"؟

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا پورتفولیوی شما باید فقط "سبدپروژه ها" باشد یا "سبدکامل"؟,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic