درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - برخورد با تضادهای اعضای تیم پروژه


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

برخورد با تضادهای اعضای تیم پروژه

1395/09/14
21:59
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
برخورد با تضادهای اعضای تیم پروژه

تضاد، حاصل سود جستن از افرادی با دیدگاه های متفاوت در یک تیم است. تضاد، یک نیروی قوی است و باید به صورت سازنده از آن استفاده شود. گفته شده است که تضاد، مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشد.
هنگام روبرو شدن با تضاد، چهار قاعده اصلی زیر را به کار گیرید:

    تمامی پیامدها را تعریف کنید. قبل از روبرو شدن با تضاد، یا هنگامی که درگیر یک تضاد هستید، اطمینان حاصل کنید که به جای جنبه های شخصیتی طرف مقابل، پیامدها را شناسایی و تعریف کرده اید.

    حقوق طرف مقابل را به رسمیت بشناسید. به طرف مقابل اجازه بدهید که دیدگاه خود را تشریح کند. او این حق را دارد که حرف هایش شنیده شود.

    به دیدگاه های طرف مقابل اعتماد کنید. به نقطه نظرات طرف مقابل گوش کنید. خود را به جای او بگذارید و ببینید آیا می توانید از دیدگاه او، آن نظرات را درک کنید. توجه خود را بر درک متمرکز کنید نه بر ارزیابی.

    خواهان آن باشید که از این تضاد درس بگیرید. به خودتان اجازه بدهید که کاملاً در تجربه آموزنده ای که این تضاد، فراهم آورده است، سهیم باشید. این، می تواند به شما کمک کند تا با موقعیت هایی در زمینه های کاملاً متفاوت، برخورد مناسب داشته باشید. هر چه تفاوت ها گسترده تر باشد، چالش ها بزرگتر خواهد بود، و فرصت های آموزنده، مفهوم بیشتری پیدا خواهد کرد.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - برخورد با تضادهای اعضای تیم پروژه

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - برخورد با تضادهای اعضای تیم پروژه,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic