درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - بلوغ سازمانی


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

بلوغ سازمانی

1395/06/6
11:22
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
بلوغ سازمانی

امروزه بسیاری از سازمان ها تعدادی از پروژه ها و برنامه های مرتبط یا غیر مرتبط با یکدیگر را به طور همزمان مدیریت می کنند و موفقیت در انجام این پروژه ها و برنامه ها نقشی اساسی در رسیدن آنها به اهداف استراتژیکشان بازی می کند. بنابراین دنبال نمودن مؤثر استراتژی های یک سازمان، ارتباط مستقیم با توانایی مدیریت پروژه آن سازمان دارد. مدیریت سیستماتیک پروژه ها و برنامه ها در راستای رسیدن به اهداف استراتژیک را "مدیریت پروژه سازمانی" می نامند. به میزان تجربه یک سازمان در این نوع مدیریت، "بلوغ مدیریت پروژه سازمانی" گفته می شود. بلوغ مدیریت پروژه سازمانی، نشان دهنده توانایی های سازمان در انجام پروژه ها، و همچنین جهت گیری سازمان برای انتخاب و مدیریت پروژه هاست به گونه ای که سازمان را به سوی اهداف استراتژیک آن سوق دهد.
مدل های بلوغ سازمانی به سازمانها کمک می کند تا ویژگی های کلی فرآیندهای مدیریت پروژه خود را، که شامل نقاط قوت و ضعف و جایگاه سازمان در زنجیره بلوغ مدیریت پروژه سازمانی می باشد، شناسایی کنند. براساس نتایج این ارزیابی، سازمان ها می توانند مسیر مناسب بهبود را در پیش گیرند و راهکارهای برتر جهت پیمودن این مسیر را شناسایی نمایند.

 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management
برچسب ها:بلوغ سازمانی ،
نظرات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - بلوغ سازمانی

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - بلوغ سازمانی,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات