درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 نکته برای برطرف کردن مشکلات روحیه تیم


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

7 نکته برای برطرف کردن مشکلات روحیه تیم

1395/06/4
08:27
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
7 نکته برای برطرف کردن مشکلات روحیه تیم
مشکلات روحیه، یک شبه به وجود نمی آید و یک شبه هم نمی توان آنها را حل و فصل کرد. این مشکلات را با استفاده از فرآیندهای معمول مدیریت پروژه نمی توانید حل کنید و به تکنیک های مدیریت افراد، نیاز دارید. نوعاً همه علل و عوامل و راه حل ها تحت کنترل شما نیستند، اما به عنوان مدیر پروژه می توانید شیوه هایی را در پیش گیرید که به حل این مسائل کمک کند. مثلاً:
یک شنونده خوب باشید. خواهید دید که عمل ساده گوش کردن، به روحیه افرادتان کمک می کند. دلسوزی و همدلی شما نشان می دهد که مشکلات را تشخیص می دهید و در مورد آنها نگرانید.
بگویید "متشکرم". اگر اعضای تیم احساس کنند که مدیر پروژه، همکاری های آنها را به رسمیت می شناسد، احساس بهتری نسبت به وضعیت خود پیدا می کنند.
کارهای پرچالش تری به افراد تخصیص دهید. در بیشتر موارد نمی توانید ماهیت اساسی کارها را تغییر دهید، اما برای ایجاد چالش های جدید مثلاً می توانید نقش افراد را به صورت گردشی عوض کنید، یا به آنها مسئولیت های بیشتر بدهید، یا کارهای دیگری از این قبیل.
فرصت یادگیری مهارت های جدید را فراهم کنید. تغییر مسئولیت افراد، و افزایش فرصت های آموزشی، از جمله کارهایی هستند که می توانید انجام دهید.
مطمئن شوید که افراد می دانند از آنها چه انتظاری دارید. افراد باید به وضوح بدانند که مسئولیت های شغلیشان چیست، فعالیت های کاری فعلیشان چیست، و همکاری آنها چگونه به موفقیت کل پروژه کمک می کند.

 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management


در جستجوی فرصت هایی برای تفریح باشید. فرصت هایی مانند وقایع اجتماعی، مهمانی های ساده، جشن تولد، و غیره می تواند به روحیه افراد کمک کند.
از افرادتان بخواهید که نظرات و ایده های خود را مطرح کنند. اگر اعضای تیم احساس کنند که ایده ها و نظراتشان ارزشمند است، حس بهتری در مورد موقعیت خود پیدا خواهند کرد.

برچسب ها:روحیه تیم ،
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 نکته برای برطرف کردن مشکلات روحیه تیم

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 نکته برای برطرف کردن مشکلات روحیه تیم,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic