درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - مدیریت ذی نفعان پروژه


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

مدیریت ذی نفعان پروژه

1395/06/2
13:45
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
مدیریت ذی نفعان پروژه

از آنجا که ذی نفعان پروژه می توانند موجبات موفقیت یا شکست پروژه شما را فراهم آورند، مدیریت آنها یک مهارت کلیدی محسوب می گردد. ذی نفعان پروژه چه کسانی هستند؟ ذی نفعان پروژه کسانی هستند که به نتیجه یا فرآیند پروژه، به گونه ای علاقه مندند. این علاقه ممکن است مثبت یا منفی باشد، بدین معنی که ممکن است خواستار منافع حاصل از خروجی ها یا فرآیند پروژه شما باشند و یا اینکه خروجی ها یا فرآیند پروژه شما را مانع و تهدیدی برای خود به حساب آورند. ذی نفعان پروژه عبارتند از:

    بانیان پروژه
    اعضای هیئت مدیره
    واحد بازرگانی و مدیران خط
    اعضای تیم پروژه
    مصرف کنندگان نهایی محصولات یا خدمات حاصل از پروژه
    پیمانکاران و مشاورانی که خدماتی را برای پروژه تأمین می کنند
    تأمین کنندگان کالا و مواد
    واحدهای تأمین کننده منابع

 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management


شما باید در تمامی فازهای پروژه، ذی نفعان را مدیریت کنید. بدین منظور لازم است یک استراتژی و برنامه ارتباطی تهیه کنید که نحوه، زمان و محتوای ارتباط با هر گروه از ذی نفعان، در آن تعریف شده باشد. بخشی از این برنامه، گزارشات پروژه را شامل می گردد که باید در آن مشخص شود گزارشات پروژه را برای هر گروه از ذی نفعان، چگونه، در چه زمانی، و در چه سطحی از جزئیات، ارائه خواهید نمود.
گروه های مختلف ذی نفعان، انتظارات بسیار متفاوتی از پروژه شما خواهند داشت. بخش عمده ای از مدیریت ذی نفعان، شامل مدیریت این انتظارات در تمامی طول پروژه است.
و بالأخره، در فاز ارزیابی پایانی پروژه، از ذی نفعان بپرسید که پروژه شما تا چه میزان نیازهای آنان را برآورده ساخته است. از این ارزیابی، درس های باارزشی برای پروژه های بعدی خواهید آموخت. 

نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - مدیریت ذی نفعان پروژه

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - مدیریت ذی نفعان پروژه,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات