درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - ایزو 10006 یا ایزو کنترل پروژه


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

ایزو 10006 یا ایزو کنترل پروژه

-
-
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
استاندارد ایزو 10006 استاندارد ایزوی مختص مدیریت پروژه هاست. این استاندارد بین المللی راهنمایی هایی برای مدیریت کیفیت در پروژه ها ارائه کرده و اصول و فعالیت های مدیریت کیفیت و برقراری مواردی را که در دستیابی به اهداف کیفی در پروژه ها مهمتر و تأثیر گذارتر است، مورد تأکید قرار داده و مکمل راهنمای ارائه شده در استاندارد ایزو 9004 برای پروژه ها می باشد.

این راهنما ها برای پروژه ها با حالت های مختلف: از کوچک تا خیلی بزرگ، از ساده تا پیچیده، از پروژه های مستقل تا پروژه به عنوان بخشی از یک طرح یا مجموعه ای از پروژه ها ی سرمایه ای، قابل به کارگیری است.

به طور مشخص، دو جنبه برای به کارگیری مدیریت کیفیت در پروژه ها وجود دارد که یکی فرآیندهای پروژه و دیگری محصول پروژه می باشد. این دو جنبه تأکید دارند که دستیابی به اهداف کیفیت، جزء مسئولیت های مدیریت رده بالا در پروژه بوده، مستلزم آن است که تعهد برای دستیابی به اه اهداف کیفیت، به طور یکنواخت در تمامی سطوح سازمان ها ی درگیر در پروژه القا شده باشد. بنابر این هر سطح سازمانی باید عهده دار مسئولیت فرآیندها و محصولات مرتبط با خود باشد.

انجمن مهندسی و مدیریت ساخت ایران Iran construction Engineering management association

ایجاد و برقراری کیفیت فرآیند و محصول در پروژه نیازمند یک رویکرد نظام مند بوده، هدف این رویکرد بایستی اطمینان از درک و برآورده شدن نیازهای بیان شده و بیان نشده مشتریان پروژه، درک و ارزیابی نیازهای سایر طرف های ذینفع و در نظر گرفتن خط مشی کیفیت سازمان ایجاد کننده پروژه برای استقرار در مدیریت پروژه باشد.نظرات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - ایزو 10006 یا ایزو کنترل پروژه

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - ایزو 10006 یا ایزو کنترل پروژه,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic