درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - خلاصه عملیات اجرایی سیویل برای احداث ساختمان اداری


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

خلاصه عملیات اجرایی سیویل برای احداث ساختمان اداری

-
-
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
خلاصه عملیات اجرایی سیویل برای احداث ساختمان اداری ...

 

1-1- سازه :

 

پی ساختمان بتن آرمه مسلح در نظر گرفته شده و اسکلت ساختمان از نوع فلزی بوده و بمنظور بالا بودن کیفیت ساخت بصورت پیچ و مهره در خارج از کارگاه ساخته شده و در محل اجرای پروژه مونتاژ و نصب خواهد شد . قطعات فلزی براساس مشخصات فنی خصوصی پس از زنگ زدائی و تمیز کاری با دو دست رنگ اپوکسی با دو طیف مختلف بترتیب 30 و 70 میکرون و قبل از حمل و مونتاژ و نصب رنگ آمیزی خواهد شد . در محل اجرای پروژه قبل از اجرای سقف بازدیدهای لازم از لحاظ کیفیت نصب و رعایت رواداریهای لازم TOLERANCE توسط دستگاه نظارت صورت خواهد گرفت .

 

2-1- دیوارها :

 

دیوارهای خارجی بصورت دوجداره و از جنس آجر ماشینی سوراخدار بوده که دیواره خارجی بضخامت 20 سانت و داخلی 10 سانت که با ملات ماسه سیمان و با عیار 250 کیلو سیمان در متر مکعب بوده و حدفاصل دو دیواره 4 سانت و با پوشش یونولیت پرخواهد شده در طول دیوار و بفاصله 60 سانت یک تسمه فولادی رنگ آمیزی شده بضخامت 3 میلیمتر و عرض 3 سانت و بطول قطر دیوار بصورت مهاربندی آجرهای دیوار را مهار خواهد نمود . دیواره های داخلی تنظیم کننده از جنس آجرماشینی بضخامت 20 سانتیمتر و دیواره های سرویس ها 10 سانت آجر سفالی خواهد بود .

 

3-1- سقف :

 

پوشش های سقف طبقات بصورت تیرچه بلوک و سفالی بوده و سقف نهائی بصورت شیب دار سفالی از نوع طبرستان با شیب 33 درصد ، بازیر سازی لازم و سقف آمفی تاتر بصورت کمپوزیت در نظر گرفته شده است . اجرای سقفهای کاذب براساس نقشه های اجرائی خواهد بود که قبل از اجراء تمهیدات لازم در مورد آویزها بعمل آورده و کیله آویزها و نبشی و سپری های فولادی سقف کاذب بایستی با رنگ ضدزنگ زینک کرومات با دو طیف مختلف رنگ آمیزی گردد . کلیه سیمهای فولادی مورد مصرف برای پوشش های سقف از نوع گالوانیزه خواهد بود .

 

4-1- نازک کاری :

 

کلیه نازک کاری پوشش دیواره های داخلی و سقفهای ساختمان بجز سرویس ها شامل یک قشر 2 سانتی متری اندود ماسه سیمان با عیار 250 کیلو گرم سیمان در متر مکعب بصورت شمشه کشی شده و اندود نهائی بصورت دو گچه پرداختی مطابق با زیرسازی و شمشه ای خواهد بود .

 

کلیه سقفهای کاذب از نوع دامپا اجرا می گردد .

 

کلیه دیوارهای سرویس ها از کاشی 30×20 سانتیمتر درجه یک سفید رنگ بصورت عمودی و بندکشی همخوان با کف به ارتفاع 210 سانتیمتر اجرا می گردد .

 

ساختمان در مرکز دارای 90 سانتیمتر کرسی چینی بوده که در قسمت ورودی با 5 پله 18 سانتیمتری از پیاده روی جنوبی ساختمان بالاتر بوده و دور ساختمان راه پیاده هم تراز به عرض 90 سانتیمتر پیش بینی شده که این پیاده رو از سنگ خاکستری تیشه داری شده به ابعاد 3×30×30 سانتیمتر و زیرسازی بتن به عیار 250 کیلوگرم سیمان در متر مکعب به  ضخامت 10 سانتیمتر و در زیر آن خاک کوبیده شده اجرا می گردد .

 

5-1- کف سازی :

 

کلیه کفهای اطاقهای اداری و سنگ قرنیز آن از نوع سنگ گرانیت اجرا می گردد . لازم بذکر است که مابین فصل مشترک سنگ گرانیت راهروها و گرانیت اطاقها در زیر دربهای ورودی میله چهار سوی توپر از برنز به ضخامت 1 سانتیمتر نصب می شود .

 

کف کلیه اطاق های بخش مدیریت سنگ گرانیت نه بندان با حاشیه مشکی و برنز کاری اجراء می گردد و کف سالن آمفی تاتر از موزاییک ساده در زیر و موکت ضد آتش در روی آن پیش بینی شده است . کلیه کفهای سرویس ها از سرامیک  کفی 20×20سانتیمتر سفید رنگ درجه یک پیش بینی شده است .

 

پله های ورودی و راهروهای داخلی ساختمان و راه پله به طبقه بالا از جنس سنگ گرانیت چادر نمازی نهبندان و کف سازی  با سنگ نهبندان به ابعاد 30×30 سانتیمتر بصورت45 درجه با حاشیه از سنگ مشکی گرانیت در راهروهای طبقات هال ورودی اجرا می گردد . کلیه سنگهای قرنیز فضای عمومی از سنگ گرانیت مشکی به ارتفاع 15 سانتیمتر و ضخامت 1 سانتیمتر پیش بینی شده است .

 

6-1- نما سازی :

 

نمای ساختمان از سنگ گرانیت ، سنگ قرنیز آن از جنس گرانیت به  ارتفاع 90 سانتیمتر و سیمان سفید شسته و سنگ ریزدانه جوشقان با درزبندی اجرا میگردد .

 

7-1- درب و پنجره ها :

 

کلیه پنجره های ساختمان از جنس PVC از نوع لولایی و دربهای ورودی نیز باز شو اتوماتیک و بصورت شیشه خور اجرا می گردد . کلیه شیشه های پنجره ها به ضخامت 6 میلیمتر بوده که بصورت دو جداره و تخلیه هوای مابین آنها اجرا می گردد . بدیهی است نصب پنجره ها و دربها پس از انجام کلیه عملیات نازک کاری صورت خواهد گرفت .

 

کلیه دربهای اطاقها و سرویس ها از نوع چوبی با کلاف 10×5 سانتیمتر با شبکه چوبی 6×6 سانتیمتر در داخل و با روکش اولیه M.D.F بضخامت 6 میلیمتر و روکش نهائی درجه یک از نوع راش با آستر فندقی در زیر و رنگ پلی استر در رو همراه با دریچه آلومینیومی لووردار به ابعاد 30×10 سانت در پائین درب پیش بینی شده است و کلیه قابهای دربها از نوع فلزی فرانسوی از ورق به ضخامت 3 میلیمتر و عرض 16 سانتیمتر که با رنگ اپوکسی قبل از نصب و رنگ آستری روغنی درجه یک کرم روشن در مرحله نقاشی اجراء می گردد . قابل ذکر است که روکش دربهای بخش ورودی سالن کنفرانس با ابرو چرم مصنوعی قهوه ای طرحدار و دیوارهای سالن کنفرانس بصورت آکوستیک چوبکاری شده طراحی شده است . در سقف نهایی ساختمان بخش مرکزی صاف جهت استقرار تأسیسات روی بام طراحی شده است . اطراف سالن کنفرانس صاف میباشد و سقف گنبدی شکل آمفی تاتر از سنگ تراورتن بادبر به ابعاد 2×10×10 سانتیمتر پیش بینی شده است و بقیه سقف ساختمان بصورت شیب دار با شیب 33% از نوع سفالی بوده که در زیر سقف سفالی عایق رطوبتی از نوع مشمع ایزوگام یا مشابه پیش بینی شده که در صورت نفوذ آب به بیرون ساختمان هدایت و از صدمات احتمالی جلوگیری می گردد .

 

لازم به ذکر است که این سقف شیب دار دارای دامنه ای بطول یک متر از آکس های جانبی ساختمان بوده که از کثیف شدن نما جلوگیری خواهد شد .

 

8-1- شیشه :

 

شیشه های مصرفی از نوع شیشه های ایرانی فلوت براساس نقشه های اجرائی است .بدیهی است ضخامت شیشه ها اعم از عادی و سکوریت بر مبناء نقشه ها خواهد بود .

 

9-1- عملیات نقاشی :

 

رنگهای مصرفی اعم از روغنی و پلاستیک درجه یک بایستی دارای مهر استاندارد باشد . پوشش های رنگ سقفهای ساختمان باستثناء سرویسهای بهداشتی در سه قشر آستری ، بتونه و رویه کاری مورد تایید دستگاه نظارت اجراء خواهد شد .

 

پوشش رنگ دیواره ها همگی استفاده از رنگ روغنی درجه یک از کارخانجات تولیدی معتبر دارای مهر استاندارد و حداقل بصورت ذیل اجرا خواهد شد .

 

تمیز کاری- اجرای کامل روغن الیف- سنباده کاری- اجرای بتونه – سنباده کاری-تمیز کاری-آستر اولیه-بتونه کاری و لکه گیری سنباده کاری آستر ثانویه-لکه گیری و سنباده کاری-تمیز کاری و پوشش نهائی و سطح داخلی کمدها با بدنه دیوارها و درب کمد نیز براساس هماهنگی و دستور مهندس ناظر رنگ آمیزی خواهد شد .

 

- کارهای آهنی پس از سنباده کاری و تمیز کاری پس از اجراء رنگ ضد رنگ براساس مشخصات داده شدهرنگ آمیزی بر مبناء دستور دستگاه نظارت اقدام می گردد .

 

-کلیه دربهای چوبی با توجه به مشخصات فنی و جدول نازک کاری بصورت سیلر- کیلر پولیستری رنگ آمیزی  خواهد شد .

 

10-1- دو دستگاه آسانسور کپسولی 6 نفره در بخش شرق و غرب ورودی نصب خواهد شد که آسانسور شرقی مخصوص  طبقه مدیریت و آسانسور غربی عمومی خواهد بود .

 

11-1- در قسمت محوطه آب نمائی بصورت قوسی و بعرض 8 متر احداث خواهد شد .

انجمن مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran construction Engineering management association

12-1-راههای دسترسی نیز با عرض 6 متر و بصورت قوسی به ورودی ساختمان از طریق پارکینهای مراجعین و کارکنان احداث خواهد شد . 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - خلاصه عملیات اجرایی سیویل برای احداث ساختمان اداری

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - خلاصه عملیات اجرایی سیویل برای احداث ساختمان اداری,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|