درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نحوه تنظیم محاسبه زمان فعالیت ها در MSP و PRIMAVERA


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

نحوه تنظیم محاسبه زمان فعالیت ها در MSP و PRIMAVERA

1396/06/5
09:53
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
نحوه تنظیم محاسبه زمان فعالیت ها در MSP و PRIMAVERA
در نرم افزار MSP تنظیمات محاسبه زمان فعالیت ها به 3 حالت است:
 حالت اولFixed Duration (مدت زمان فعالیت ثابت): در این حالت با افزایش یا کاهش منابع و کار(work)، مدت زمان فعالیت ثابت می ماند. 
حالت دوم Fixed Units (تعداد منابع فعالیت ثابت): در این حالت با افزایش یا کاهش زمان و کار ،تعداد منابع ثابت می ماند. 
حالت سوم Fixed Work (میزان کار ثابت): در این حالت با افزایش یا کاهش زمان و تعداد منابع ، میزان کار فعالیت بدون تغییر می ماند.
در نرم افزار Primavera تنظیمات محاسبه زمان فعالیت ها به 4 حالت است: 
حالت اول  Fixed Units/Time ( نرخ منبع بر زمان ثابت) : اگر می خواهید وقتی مدت زمان فعالیت یا میزان منابع تغییر می کند، نسبت منابع بر زمان ثابت بماند، از این نحوه محاسبه استفاده کنید. این حالت زمانی استفاده می شود که فعالیت، منابع ثابتی داشته که کارایی ثابتی در هر دوره زمانی دارند. 
حالت دوم  Fixed Duration & Units/Time (مدت زمان ثابت و نرخ منبع بر زمان ثابت): اگر منابع تغییر می کنند و می خواهیم مدت زمان فعالیت ثابت بماند از این حالت استفاده می کنیم. این حالت زمانی استفاده میشود که فعالیت باید در یک بازه زمانی مشخص، بدون توجه به منابع تخصیص داده شده، تمام شود. 
حالت سوم  Fixed Units (منابع ثابت): وقتی که مدت زمان یا نرخ زمانی استفاده از منابع متغیر هست اما میزان کل منبع مورد استفاده ثابت است، از این روش محاسبه استفاده میشود. از این حالت زمانی استفاده می کنیم که میزان کاری که باید انجام شود ثابت هست و افزایش منابع می تواند باعث کاهش مدت زمان فعالیت شود. 
حالت چهارم  Fixed Duration & Unit (زمان ثابت و مقدار منابع ثابت): اگر نرخ زمانی منابع تغییر می کنند و می خواهیم مدت زمان فعالیت ثابت بماند از این حالت استفاده می کنیم. این حالت زمانی استفاده می شود که فعالیت باید در یک بازه زمانی مشخص تمام شده و مقدار کار هم ثابت است.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نحوه تنظیم محاسبه زمان فعالیت ها در MSP و PRIMAVERA

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - نحوه تنظیم محاسبه زمان فعالیت ها در MSP و PRIMAVERA,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|