درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 7 روش برای توسعه آموزش های سریع و گسترده از طریق اینترنت


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

7 روش برای توسعه آموزش های سریع و گسترده از طریق اینترنت

1395/12/15
21:02
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
7 روش برای توسعه آموزش های سریع و گسترده از طریق اینترنت

انقلاب فناوری جاری در قرن نوزدهم میلادی با اختراعاتی نظیر تلگراف و تلفن آغاز شد، که ارتباط از راه دور را میسر ساخت. این انقلاب در قرن بیستم با رادیو، تلویزیون، و اخیراً اینترنت، تلفن همراه، و رسانه های اجتماعی ادامه یافت. این تحولات، دسترسی به مطالب آموزشی را آسانتر و فرآیند "یادگیری" را به طور فزاینده ای غیررسمی تر ساخته است.
نتایج مطالعات اخیر نشان داده است که 80 درصد از آموزندگان مورد مطالعه، هنگام نیاز به جستجوی منابع، از گوگل استفاده می کنند، 70 درصد گوشی های هوشمند خود را به کار می گیرند، و 52 درصد تبلت های خود را برای اهداف آموزشی، مورد استفاده قرار می دهند.
ظاهراً دگمه "Like" فیس بوک، روزی 5 میلیون مرتبه زده می شود و این شرکت اکنون دگمه های واکنشی بیشتری را برای افزایش میزان تعامل کاربران معرفی کرده است، از جمله: "Haha", "Sad", "Angry" و ... .
در هر 24 ساعت 500 میلیون توئیت فرستاده، و در هر روز حدود 70 میلیون عکس در اینستاگرام گذاشته می شود. صرف نظر از میزان دقت این آمار، می توان نتیجه گرفت که استفاده از رسانه های اجتماعی عمومیت یافته است.
در عین حال که این فعالیت ها خارج از هدایت، کنترل، و اغلب دانش هستند، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که از برخی از مکانیزم های آنها برای دستیابی به مقاصد آموزشی استفاده نشود.
هدف از آموزش، توسعه دانش و مهارت های افراد است. در اینجا به 7 روش اشاره می شود که می توان با استفاده از رسانه های اجتماعی به آموزش غیررسمی و انتقال دانش کمک کرد:

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


    استفاده از وبلاگ
    استفاده از گروه های Facebook یا LinkedIn
    استفاده از Twitter- خصوصاً هشتگ ها
    استفاده از YouTube
    استفاده از یک تقویم برای مشارکت افراد
    ایجاد Podcastها
    به اشتراک گذاشتن Presentation ها بر روی SlideShareنظرات