درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 5 مزیت تنظیم سازمانی (Organization Alignment)


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

5 مزیت تنظیم سازمانی (Organization Alignment)

1395/11/11
10:42
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
5 مزیت تنظیم سازمانی
(Organization Alignment)

آیا با اتومبیلی که چرخ های آن به طور مناسب تنظیم نشده اند، رانندگی کرده اید؟ اگر بله، احتمالاً اتومبیل به یک سو کشیده می شده و برای شما دشوار بوده که آنرا در مسیر خود حفظ کنید؛ یا شاید یکی از چرخ ها می خواسته به یک طرف برود و چرخ دیگر به طرفی دیگر.
همین وضعیت می تواند در سازمان ها نیز اتفاق بیفتد. اگر تمامی افراد، همسو با یکدیگر حرکت نکنند، هدایت سازمان بسیار دشوار خواهد شد. از این رو، بسیار مهم است که مزایای تنظیم سازمانی را درک کنیم. این مزایا عبارتند از:

    مطمئناً افراد بر روی موارد درست کار می کنند. اولین مزیت این سازمان ها آن است که در عین حال که تمامی افراد دارای هدفی مشترک هستند و به سوی آن حرکت می کنند، مواردی هم که بر روی آنها کار می کنند، درست است.

    کار بیشتری انجام می شود. این سازمان ها ساختیافته و منظمند. این به این معنی نیست که در این سازمان ها خلاقیت وجود ندارد یا ظالمانه اداره می شوند؛ بلکه به این معناست که پروژه هایی که با استراتژی سازمان، همسو نیستند، امکان نفوذ به سازمان را ندارند.

    کار تیمی افزایش می یابد. در این سازمان ها رفاقت بیشتر است. از آنجا که تمامی افراد به سوی هدفی مشترک با یکدیگر همکاری می کنند، ذهنیت ایشان "ما" است نه "آنها".

    سودآوری افزایش می یابد. نتیجه موارد فوق، انجام کار بیشتر در زمان کمتر است و این یعنی افزایش سودآوری. به علاوه، سوء تفاهم ها، اشتباهات و در نتیجه، دوباره کاری ها نیز کمتر می شود.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


    فرصت ها فراوانند. چون این سازمان ها موفقیت های بسیاری به دست می آورند، تمایل افراد به همکاری با آنها بیشتر می شود و فرصت های بیشتری را برای آنها فراهم می آورد.

نظرات
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 5 مزیت تنظیم سازمانی (Organization Alignment)

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 5 مزیت تنظیم سازمانی (Organization Alignment),مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic