درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا تکنولوژی، مدیریت پروژه را تغییر داده است؟


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

آیا تکنولوژی، مدیریت پروژه را تغییر داده است؟

1395/09/28
23:33
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
آیا تکنولوژی، مدیریت پروژه را تغییر داده است؟

تکنولوژی، هر روز با سرعتی بیش از پیش، در حال تغییر است. اما آیا تکنولوژی باعث تغییر مدیریت پروژه، به هر میزان، شده است؟ تکنولوژی در دو جنبه از پروژه ها نقش دارد:

    اول اینکه بسیاری از پروژه ها از نظر فنی، بیشتر و بیشتر پیچیده می شوند. به نظر می رسد که بسیاری از پروژه ها دارای ابزارها و عناصر فنی هستند. اما این، موضوعی نیست که به مدیریت پروژه، مربوط باشد. بلکه یکی از ویژگی های محصولاتی که می سازیم و ابزارهایی که در پروژه مورد استفاده قرار می دهیم، می باشد.
    دوم اینکه ابزارهای مورد استفاده برای مدیریت پروژه در حال تغییرند، از جمله: ابزارهای زمانبندی، مدیریت ریسک، ارتباطات و غیره.

امروزه مباحث زیادی هم در مورد متدولوژی های چابک، در جریان است. بسیاری از این پروژه های چابک، پروژه های فنی هستند، اما رویکرد مدیریت پروژه، بیشتر توسط فلسفه هدایت می شود تا تکنولوژی. در واقع، جنبه مدیریت پروژه چابک بودن، استفاده از ابزارهای نرم افزاری را منع می کند و بر فرآیندهای دستی ساده تمرکز دارد.
با توجه به موارد فوق، نویسنده مقاله نتیجه می گیرد که ممکن است طبیعت خودِ پروژه ها تحت تأثیر تکنولوژی قرار گرفته باشد، اما اصول برنامه ریزی، مدیریت هزینه ها، مدیریت زمانبندی، مدیریت ریسک، مدیریت محدوده و غیره، چندان تغییر نکرده است. مدیریت پروژه، فرآیند محور است. اگر چه تکنولوژی بر اتوماسیون و سرعت این فرآیندها تأثیر گذاشته، اما ماهیت بنیادین مدیریت پروژه، زیاد توسط تکنولوژی تغییر نکرده است.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا تکنولوژی، مدیریت پروژه را تغییر داده است؟

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - آیا تکنولوژی، مدیریت پروژه را تغییر داده است؟,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic