درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف

1395/08/21
13:28
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف

شما در آغاز هر دوره، تصمیماتی می گیرید. این آغاز، ممکن است آغاز یک پروژه، آغاز یک کسب و کار، یا آغاز یک سال باشد. رعایت قوانین زیر به شما کمک می کند تا از همان ابتدا مسیر منتهی به موفقیت را برگزینید:

    نسبت به تصمیمات خود متعهد باشید. تصمیمات موفقیت آمیز، با عزمی استوار برای ایجاد یک تغییر، آغاز می شود. در ادامه، شما باید باور داشته باشید که می توانید آنچه را در نظر دارید، انجام دهید و این باور، نباید دچار تزلزل گردد.

    واقع بین باشید. کلید دستیابی به اهداف، داشتن انگیزه مستمر است. اگر اهدافی دور از دسترس برگزینید، احتمال شکست شما افزایش خواهد یافت؛ و نتیجه شکست های پیاپی، از دست دادن انگیزه خواهد بود.
    یادداشت کنید. نیرویی در درون ما هست که وقتی این یادداشت ها را می بینیم، ما را به سوی آنها هدایت می کند. پس تصمیمات خود را بر روی کارت های کوچک بنویسید و آنها را در جایی قرار دهید که همواره در معرض دیدتان باشد (مثلاً روی میز کارتان، روی در یخچال، یا روی دیوار).

    برنامه ای تهیه کنید. سخن گفتن در مورد آنچه می خواهید به دست آورید، یک چیز است، تصمیم گیری در مورد اینکه چگونه می خواهید آن کار را انجام دهید، یک چیز دیگر و کاملاً متفاوت.

    منعطف باشید. هرگز همه چیز دقیقاً طبق برنامه، پیش نخواهد رفت. اگر زیاد سختگیر باشید، رویارویی با اولین مانع کوچک، می تواند شما را از مسیرتان به بیرون پرتاب کند.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


    از یک سیستم یادآوری کننده استفاده کنید. هنگامی که تعهدات، مسئولیت ها و وظایف متعددی برعهده دارید، حفظ تمرکز بر برنامه، کاری بس دشوار خواهد بود؛ بنابراین یک سیستم یادآوری کننده را ایجاد و برقرار نمایید.

    پیشرفتتان را پیگیری نمایید. شما متوجه چگونگی عملکرد خود نخواهید شد مگر آنکه پیشرفت خود را مورد پایش قرار دهید.

    به خودتان جایزه بدهید. اگر چه دانستن اینکه کار بخوبی انجام شده است، می تواند یک پاداش (جایزه ای درونی) محسوب گردد، اما حتی متعهدترین افراد هم گاهی به جایزه ای ملموس (بیرونی) نیاز دارند.نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic