درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 10 پرسش که شما را به فکر وامی دارد


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

10 پرسش که شما را به فکر وامی دارد

1395/06/11
21:43
امیرحسین ستوده بیدختی امیرحسین ستوده بیدختی
10 پرسش که شما را به فکر وامی دارد

    چه می شد اگر مدیران پروژه نبودند و تیم ها مجبور بودند خود دریابند که چگونه به اهداف دست یابند و مشتریان را خشنود سازند؟ تأثیر آن بر حسابدهی افراد چه می بود؟
    چه می شد اگر پیگیر هزینه ها نبودیم و فقط به مایل استون ها، مسائل و مشکلات، و ارتباطات توجه می کردیم؟ جنبه های مثبت و منفی این امر چیست؟ آیا ربطی به اندازه و طبیعت پروژه دارد؟
    پیگیری هزینه ها چه هزینه ای دارد؟ آیا می توان تخمین خوبی از آن به دست آورد؟
    اگر برنامه ریزی را، جز درسطح بالا، دنبال نمی کردیم و باز هم فقط به مایل استون ها، مسائل و مشکلات، و ارتباطات توجه می کردیم، چه می شد؟ جنبه های مثبت و منفی این امر چیست؟ آیا ربطی به اندازه و طبیعت پروژه دارد؟
    اگر یک برنامه زمانبندی کامل تهیه نمی کردیم، بهترین روش برای اطمینان یافتن از اینکه محدوده و نیازهای آینده در برنامه و طرح فعلی در نظر گرفته شده اند، چه می توانست باشد؟ آیا روش ساده ای برای این کار وجود دارد؟ آیا چک لیست ها مفید هستند؟
    چه می شداگر فقط برای پروژه های پیچیده ای که بدان نیاز دارند، یک زمانبندی کامل تهیه می کردیم؟
    چه می شد اگر تمامی کارهای برنامه ریزی شده را، صرف نظر از اندازه آنها، پروژه در نظر می گرفتیم، به طوری که هرچیزی، یک یا بخشی از یک پروژه یا برنامه می شد؟ منافع و مضار این کار چیست؟
    چه می شد اگر مدیران پروژه مجبور بودند فرآیندها و ابزارهای خود را خودشان طراحی و موافقت دیگران را در مورد آنها کسب کنند، همچنین در مورد چگونگی تهیه گزارش های مورد نیاز مدیریت؟ اگر اعضای تیم مجبور به این کار بودند، چه می شد؟
    وظیفه اولیه یک مدیر پروژه چیست، برنامه ریزی، حمایت از مشتری، یا تسهیل نمودن کارها؟ آیا این وظیفه در طی چرخه عمر پروژه تغییر می کند؟ آیا مدیران پروژه در پروژه های بزرگ می توانند هر سه وظیفه را برعهده بگیرند یا باعث کاهش کارآیی آنان خواهد شد؟
    اگر تنها ابزار مدیریت پروژه ای که در اختیار داشتیم، یک ابزار تصویرگر ذهن (Mindmapping) بود، چه می شد؟

 مهندسی و مدیریت ساخت ایران (ICEMA) Iran Construction Engineering Management
نظرات

ادامه مطلب ادامه مطلب

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 10 پرسش که شما را به فکر وامی دارد

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - 10 پرسش که شما را به فکر وامی دارد,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic