درحال مشاهده: مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - فعالین و شرکت های مطرح در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت ساخت


ادعونی
اهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

انجمن مدیریت پروژه ایران
این انجمن با هدف ارتقاء جایگاه مدیریت پروژه در ایران فعالیت میکند و یکی از انجمن های تخصصی این حوزه جهت آشنایی متخصصان مدیریت پروژه با یکدیگر است.

گروه پژوهشی دکتر اثنی عشری
گروه تحقیقاتی دکتر اثنی عشری یک تیم پژوهشی مستقل است که روی زمینه های مختلف مدیریت ساخت و مدیریت پروژه مطالعه می نماید. هدف بلند مدت این گروه گسترش مرزهای دانش مدیریت پروژه با انجام فعالیتهای پژوهشی روی بازار ساخت ایران می باشد. این گروه اگرچه علاقه مند به فعالیت روی کلیه زمینه های مدیریت پروژه و ساخت می باشد، اما تمرکز اصلی روی موضوعاتی نظیر مدیریت لجستیک، BIM، روشهای نوین ساخت و مدیریت زمان در پروژه ها می باشد. این گروه قصد دارد با یاری گرفتن از پژوهشگران جوان و با استفاده از روش ها، استراتژی ها  و ابزارهای درست تحقیقاتی نمایی حقیقی از مختصات مدیریت پروژه در ایران را به تصویر کشد. در این راستا با توجه به این مهم که ماهیت تحقیقات در رشته های مدیریت پروژه و مدیریت ساخت به نظر خبرگان و صاحبنظران فعال در صنعت ساخت بستگی دارد، همکارانی از بخش صنعت به انجام امور پژوهشی گروه یاری خواهند رساند. این گروه آمادگی دارد که با دستگاه های اجرایی، سازمانها و موسسات آموزشی و پژوهشی در زمینه های مختلف تحقیقاتی همکاری و مشارکت داشته باشد.

سازمان مهندسی و عمران شهر تهران
شهرداری تهران باتوجه به گسترش روزافزون شهر، پروژه های عمرانی فراوانی را در دست طراحی و اجـرا دارد . این پروژه ها، كــه با گسترش شهر روز به روز برتعدادشان افزوده می گردد مستلزم نظام مهندسی ویژه ای است كه باید با سرپرستی سازمانی مسئول صورت پذیرد. سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بر پایه همین ضرورت تشكیل یافته است . این سازمان كه وابسته به شهرداری تهران است فعالیتهای گوناگونی را در دســتور كار خود دارد كه هریك با بهره گیری از پرسنل متخصص و برنامه ریزی دقیق در دست انجام است. هدف سازمان عبارت است از ارتقای كمی و كیفی طرحهای عمرانی ، تسریع در اجرای آنها و رفع نیازهای اساسی شهرداری تهران در زمینه مهندسی و عمران. برنامه ریزی پنج ساله اجرایی شبكه بزرگراهی تهران از سال 1384 الی 1388 و توسعه این شبكه برای تهران در سال 1404 می باشد. برنامه ریزی حاضر با رعایت طرح تفضیلی كه مبنای آن طرح جامع تهران و با اهداف روان سازی ترافیك در شبكه بزرگراهی تهران می باشد .

 شرکت مشاوره و مهندسی اندیشه وران (avec)
یک شرکت خصوصی فعال در حوزه مدیریت پروژه می باشد که قدمت فعالیت آن از یک دهه فراتر رفته است.

 شرکت رهسرا
یک سازمان چند تخصصی است که بیست سال است در زمینه اجرای پروژه‌ها، تامین کالا و تجهیزات و نیز کارهای مهندسی فعالیت می‌نماید. شرکت رهسرا در طول سالهای کاری خود با در اختیار داشتن نیروی انسانی کارآزموده، دانش فنی، سخت افزارها و نرم افزارها، ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز، پروژه‌های خود را با حداکثر کیفیت و با روشهای علمی و استاندارد برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرا نموده است. رضایت و قضاوت کارفرمایان ما در پروژه‌های اجرا شده در زمینه کیفیت کار، تعهد به برنامه‌زمان‌بندی اجرا، کفایت کادر فنی و نیروی انسانی، شرکت رهسرا ـ سهامی خاص را در ردیف شرکت‌های پیمانکاری تراز اول کشور قرار داده است.

شركت مپنـا
در سال 1371 با هدف اجرای طرح‌‌های نیروگاه‌های حرارتی تأسیس گردید. تجربه‌های موفق نیروگاه‌های اراك و منتظر قائم توسط شركت مپنـا و همچنین، نیاز روز افزون كشور به انرژی در بخش‌های مختلف، وزارت نیرو و سازمان توسعه برق ایران را تشویق به عقد قرارداد 30 واحد نیروگاه گازی با شركت مپنا نمود. قرارداد 30 واحد نیروگاه گازی بعدها، "طرح سی توربین" در شركت مپنا نام گرفت. این طرح، در سال 1378، به ارزش بیش از یك میلیارد یورو میان سازمان توسعه برق ایران و شركت مپنـا و بصورت EPC منعقد گردید. در این طرح که شامل احداث نیروگاه گازی در استان‌های مختلف ایران از جمله استان‌های تهران، كرمان، فارس، كردستان و خراسان بود، سازمان توسعه برق ایران و شركت مپنـا اهداف مشتركی را دنبال می‌كردند. این اهداف شامل انتقال تكنولوژی، طراحی و ساخت تجهیزات در داخل كشور، افزایش توان مهندسی و بهبود دانش مدیریت پروژه‌های نیروگاهی بود.مدیران ارشد شركت مپنـا، در زمان اجرای قرارداد 30 واحد گازی، به منظور ایجاد موقعیت‌های مناسب تر تجاری و انجام تخصصی فعالیت‌های ساخت و احداث نیروگاه، ‌اقدام به تاسیس گروه مپنـا و شركت‌های زیر مجموعه آن با تعریف ماموریت خاص برای هر شركت نمودند. در حال حاضر گروه مپنـا مجموعه ای یكپارچه از بنگاه‌های اقتصادی متشكل از 39 شركت است كه در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه‌های حرارتی بصورت پیمانكار اجرایی كلید در دست و سرمایه گذاری خصوصی و همچنین صنایع نفت و گاز و صنایع ریلی فعالیت می كند. گروه مپنـا از آغاز تاسیس تا كنون بیش از 30.000 مگاوات از ظرفیت شبكه برق كشور را مهندسی، تامین تجهیزات، احداث یا سرمایه گذاری و اجرا نموده است.

گروه پژوهشی صنعتی آریانا (انتشارات آریانا قلم ، آریانا، هم آموز، مشاوره مدیریت پروژه آریانا، موسسه آموزش عالی آزاد سریرا، موسسه مدیریت پروژه آریانا، موسسه فنی مهندسی آریانا)
مجموعه ای یکپارچه شامل شرکت ها و واحدهای کسب وکار مستقل است که تمرکز همه آنها بر ارائه خدمات آموزش مدیریت و کسب و کار، مشاوره مدیریت و کسب و کار و انتشار کتابهای مدیریتی است. آریانا کار خود را در سال ۱۳۸۰ با مشارکت جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف آغاز نموده و با توسعه آن در حال حاضر با جمع بزرگی از برترین مدرسان، مشاوران و محققان مدیریت همکاری و مشارکت دارد.
    آموزش های مدیریتی در زمینه های مدیریت استراتژیک، بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت پروژه، مدیریت مالی، فنی و مهندسی، نگهداری و تعمیرات
    طراحی و برگزاری دوره های آموزشی بلندمدت MBA و DBA
    مشاوره مدیریت در زمینه های برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت پروژه، طراحی سازمان و ساختار، طراحی استراتژی و سازمان در شرکت های چند کسب و کاره (هلدینگ)
    انتشار کتاب های مدیریتی در مدیریت استراتژیک، بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت پروژه، مدیریت مالی و نگهداری و تعمیرات
برگزاری پرسابقه ترین و بزرگترین کنفرانس های مدیریتی شامل کنفرانس بین المللی مدیریت، کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه و همایش بین المللی نگهداری و تعمیرات

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


گروه ویژن
 با بهره گیری از متخصصان و مشاوران سیستم های مدیریت کیفیت فعالیت خود را در کشور اغاز نمود.
رویکرد ویژن افزایش سطح کیفیت ، دانش ،مهارت،بهبود مستمردر سازمان ها میباشد. از این رو در تلاش است باارائه راهکار های نو برای رشد و بالندگی در جهت بهبود عملکرد سازمان ها گام برمیدارد.
لذا از کلیه تکنیک های روز دنیا و مدل های جهانی در راستای اهداف کیفی استفاده میکنیم تا شما بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

شرکت­های آرمه نو (سهامی خاص) و گروه راهبران اقتصادی آرمان (با نام سابق: شرکت سرمایه گذاری توسعه صادرات سفیران)
در کشور الجزایر به منظور شناسایی فرصتهای سرمایه­ گذاری و صدور خدمات فنی و مهندسی به آن کشور و متعاقب آن آشنایی که از توانمندی های منحصر به فرد هر دو شرکت در حوزه فعالیت های ساختمانی و سرمایه گذاری حاصل شد و در راستای تحقق اهداف مشترک هر دو شرکت و به منظور ایجاد هم افزایی در جهت توسعه بازار و محصول با استفاده از امکانات و تجارب شرکتهای فوق و فرصتهای اقتصادی پیشرو، شرکت مدیریت و توسعه پروژه های آرمه نو در تاریخ 1389/08/16 به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و طی شماره 389027 مورخ1389/08/16  با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال منقسم به 1000 سهم یک میلیون  ریالی در اداره ثبت شرکتهای استان تهران به ثبت رسیده است.

شرکت مدیریت پروژه‌های توسعه و ساخت آریان – مپتا
شرکت مدیریت پروژه‌های توسعه و ساخت آریان – مپتا (سهامی خاص) بعنوان یكی از شركت‌های زیرمجموعه خانواده بزرگ ساختمان و تحت سهام صددرصدی شركت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران (سهامی عام) در سال 1384 تاسیس گردید. شركت ساختمان ایران در نقش بنیانگذار شركت مپتا، به عنوان سازمان هلدینگ شامل 45 شركت وابسته و تابعه بوده كه با هدف انبوه‌سازی مسكن، احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی مربوط به صنعت ساختمان فعالیت می‌نمایند. شركت مپتا بعنوان یكی از شركت‌های تابعه شركت مادر، ارائه‌دهنده خدمات مدیریت پروژه و خدمات فنی و مهندسی، اصلی‌ترین رسالت خود را تعریف و بهبود روش‌های اجرایی و ساختار مدیریتی پروژه‌ها و سازمان‌های پروژه‌محور ترسیم نموده است.

شرکت مدیریت ساختمانی آریان پاسارگاد
در تاریخ ۱۳۸۷/۰۳/۰۶ به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره ۳۲۵۸۱۸ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. فعالیتهای اساسی شرکت در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت در پروژه های آماده سازی و ساختمانی بطور مستقل و یا با مشارکت انبوه سازان اعم از آماده سازی اراضی و یا ساخت واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی، ورزشی و قبول عاملیت به منظور بررسی، نظارت فنی و بازرسی فنی و مدیریت ساخت در بخش ساختمان و مسکن و ارائه خدمات مشاوره ای و کارشناسی امکان سنجی پروژه های ساختمانی می باشد. سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره ای و امکان سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه های ساختمانی است.

شرکت مدیریت پروژه های آب و برق پاسارگاد آریان(پرآب)
خشكسالی و كمبود بارش در دشتهای كشور از یک سو و نیاز كشاورزان به آبهای زیر زمینی از سوی دیگر این نیاز را به وجود آورده است كه بتوان با بهره برداری هدفمند از این منابع در بخش كشاورزی، مصرف كنندگان را به استفاده بهینه از منابع‌ آب و انرژی ترغیب كرد. توسعه دانش مدیریت منابع آبهای زیرزمینی و حضور در پروژه های بزرگ اجرا و بهره‌برداری کنتورهای هوشمند آب و مدیریت منابع آب کشاورزی در قالب EPCF،  منجر به تعامل بیشتر دو شرکت شناسا و رهروان سپهر اندیشه و تولد شرکت پرآب شد.
پرآب بر این امید است که با تولید دانش و پیاده‌سازی سازوکارهای مدیریت منابع آب در ابعاد بزرگ توسط بخش خصوصی، گامی بسیار بلند برای عبور کشور از این مرحله خطیر برداشته و حتی بتواند در همان گامهای نخست، راه حلهای خود را به بازار بزرگ خاور میانه و شمال آفریقا نیز ارائه نماید.
حوزه محصولات و خدمات
•   اجرای پروژه های كلان مدیریت منابع آب و انرژی با فاینانس آب یا حاملهای انرژی
•   اجرای پروژه های مشاوره ای مدیریت كلان آب با موضوعیت نجات آب
•   ایجاد دانش فنی بهره برداری آب در تشكیل بازار آب
•   حضور در بازار بزرگ آب در خاور میانه و شمال آفریقا

شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران (IPMI)
 در سال 1351 شمسی تحت عنوان "شرکت خانه‌سازی تبریز" با هدف احداث بنا‌های مسکونی تاسیس گردید. در سال 1366 بر اساس تصمیمات اتخاد شده توسط صاحبان سهام زمینه های فعالیت های شرکت از محدوده فعالیتهای ساختمانی فراتر رفته و به شرکت IPMI به عنوان پیمانکارعمومی(GC) تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (IDRO) که صددرصد سهام شرکت به آن تعلق دارد، تغییر نام یافت. در حال حاضر فعالیت اصلی شرکت در زمینه‌های انرژی نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و پروژه‌های نیروگاهی می باشد. هم‌اکنون، IPMI با سه دهه تجربه و با برخورداری از کارشناسان آموزش دیده، متخصص و مجرب و همچنین استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای به‌ روز در کلیه زمینه‌های اجرائی پروژه ها ، به عنوان یک شرکت مطرح پیمانکار ایرانی با مشارکت شرکت‌های همکار داخلی و خارجی در زمینه‌های مهندسی، تأمین کالای پروژه، ساخت، نظارت، پروژه‌های کلید دردست و خدمات مشاوره ای در اجرای پروژه‌های مهم نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی شرکت می نماید.

شرکت مهندسی و خدمات مدیریت پرمان پویش
با توجه به اینکه دانش مدیریت پروژه همراه با تجربه فنی و مهندسی بومی می تواند عاملی مهم در اجرای موفقیت آمیز پروژه های توسعه کشور محسوب شود و بکار گیری صحیح عامل مدیریت طرح در سازمانها حرفه ای باعث می گردد که کیفیت اجرای طرح ها را به طور چشمگیری بهبود یابد، شرکت مهندسی و خدمات مدیریت پرمان پویش با استفاده از دو ابزار فوق از سال ۱۳۸۴ شروع به فعالیت نموده است و همواره سعی در بهبود عملکرد خود و افزایش رضایت کارفرما در صنایع مختلف داشته است. این شرکت با استفاده از دانش روز مدیریت پروژه و تجربه متخصیص اقدام به بومی سازی این دانش بر اساس نیاز اجرایی کارفرمایان نموده و توانسته خود را به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در این زمینه در پروژه های صنعتی و معدنی کشور معرفی نماید.

شرکت مدیریت پروژه های ساختمانی ایران یا مپسا
شرکت مدیریت پروژه های ساختمانی ایران یا مپسا شرکتی است که در ابتدا با ماهیتی متمرکز بر پژوهش و برای اجرای طرح صنعتی سازی در ایران و پژوهش بر روی صنعتی سازی و ترویج آن در صنعت ساختمان کشور فعالیت خود را پیش گرفت . این شرکت پس از پژوهش های گسترده و مطالعات مبسوط نسبت به اجرای صنعتی سازی ساختمان اقدام نمود . در حال حاضرشرکت مپسا تحت مالکیت بانک رفاه کارگران است . از جمله بزرگترین پروژه هایی که در تاریخچه این گروه می درخشد تهیه نقشه راه صنعتی سازی کشور و برنامه راهبردی  در ۱۴ جلد است .شرکت مدیریت پروژههای توربین ارکان ایرانیان
 با ایجاد بستری مناسب در قالب همکاریهای گسترده با دانشگاههای صنعتی مطرح کشور از یک سو و پروژههای صنعتی از سوی دیگر، دفتر مهندسی و طراحی پایه خود را تشکیل داده است. این مرکز با ارائه خدمات طراحی و مهندسی مجموعههای تولید همزمان برق، حرارت و آب شیرین و یا مجموعههای تولید نیروی محرکه مکانیکی (توربوپمپ و توربوکمپرسور) متناسب با نیازمندیهای پروژههای EPC در خدمت بهره برداران میباشد.این شرکت کلیه خدمات مهندسی اعم از مهندسی معکوس، تحلیل، طراحی و ارتقاء ماشینهای دوار در کلاس زیر ۲۰ مگاوات و همچنین تأمین و یکپارچهسازی سیستم‌های بر پایه توربین گاز را ارائه می‌دهد. اهم این خدمات به شرح ذیل می‌باشد:
طراحی، تحلیل، تست و ارتقاء توربین گاز
طراحی، تحلیل، تست و ارتقاء کمپرسورهای گریز از مرکز
طراحی، مهندسی و بروزرسانی سیستم‏های کنترل
توسعه شبیهسازهای عملکرد و نرم‌افزارهای تحلیل و طراحی ماشینهای دوار
طراحی، مهندسی و ساخت سامانه‏های تست مورد نیاز در صنایع مرتبط (نفت، نیرو و...)
طراحی، مهندسی و تأمین مجموعههای تولید همزمان برق و حرارت (CHP) و برق و آب شیرین بر پایه توربین گاز
طراحی، مهندسی و تأمین مجموعههای توربین گاز در قالب توربوژنراتور، توربوکمپرسور و توربوپمپ متناسب با نیازهای عملیاتی بهره‌برداران در پروژههای EPC، خدماتی، اداری و مسکونی
مدیریت پروژه‏های EPC در زمینه‏های توربین و کمپرسور

موسسه توسعه و آموزش فصل
 ارائه دهنده تخصصی خدمات مشاوره ای و آموزشی در حوزه های مدیریت پروژه، مدیریت دانش، مدیریت حقوقی، مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی-سرمایه گذاری و مدیریت کالا می باشد. این مجموعه با هدف رفع نیازهای افراد و بنگاه های اقتصادی به توسعه مهارت های حرفه ای و پیاده سازی راهكارهای سازمانی بر تولید و ارائه خدمات دانش محور در قالب خدمات آموزشی و خدمات مشاوره ای-اجرایی متمركز گردیده است. موسسه توسعه و آموزش فصل در طول بیش از یك دهه از فعالیت خود، موفق به ارائه خدمات تخصصی به سازمان های دولتی و خصوصی در صنایع مختلف و برگزاری صدها سمینار، کارگاه و دوره آموزشی گردیده است و جایگاه خود را به عنوان یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای دانش محور (Knowledge-based Professional Services) در ایران تثبیت نموده است.
این مجموعه از سال 1390 با رویکردی جدید به حوزه خدمات مشاوره و اجرایی، ضمن اخذ تأییدیه رسمی از عالی ترین مرجع مدیریت پروژه در سطح بین الملل (موسسه PMI)، تحت نام تجاری OPM360 اقدام به طراحی و ارائه خدمات جامع مدیریت پروژه سازمانی نموده است که نظر بسیاری از سازمان های پروژه محور کشور را به خود جلب نموده است.

شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار
 با هدف ارائه خدمات تخصصی برنامه ریزی، کنترل و مدیریت در سطح پروژه، طرح، پورتفولیو و سازمان پا به عرصه گذاشت. به این منظور این شرکت با   بهره مندی از کادری مجرب و بر مبنای استاندارد های بین المللی ICB ، Prince ، PMBOK و با تفکر ایجاد سیستم مدیریت پـروژه هوشمـند و چابک ( Agile & Intelligence) خدمات خود را ارائه می دهد.این شرکت با یک درک دقیق و کارشناسانه از وضعیت و شرایط صنعت ساخت و ساز کشور و با تمرکز بر نگرانیهای اصلی کارفرمایان و مدیران پروژه های این صنعت، اقدام به بومی سازی استانداردهای بین المللی مرتبط و توسعه متدولوژی کاربردی و موثر نموده است.در مدیریت پروژه، هدف شرکت متمركز بر افزایش بازدهی و كاهش زمان اجرا و هزینه های پروژه می باشد. ایجاد ارتبـاط بین اجـزای درگـیر پـروژه، كاهـش ریسـك های منفی پروژه، ذخـیره سازی تجـربیات پروژه، حصول اطمینان از پـایـان پروژه در زمـان تعهد شده و همسو سازی اهداف پروژه با اهداف كلی سازمانی از دیگر اهداف این شرکت می باشد.همچنین این شرکت مفتخر به عضویت در انجمن مدیریت پروژه ایران می باشد.

شرکت TenStep
با شعار ارتقاء سطح کیفی کسب کار از طریق دانش مدیریت پروژه فعالیت­‌های گسترده خود را در سال ۲۰۰۰ شروع نمود و از آن زمان تاکنون صد­ها پروژه مختلف را در زمینه آموزش، مشاوره و پیاده­‌سازی نظام مدیریت پروژه بر اساس متدولوژی‌های ایجاد شده در سراسر دنیا ارائه نموده است. هم اکنون این شرکت با بیش از ۵۵ دفتر فعال در سراسر دنیا بزرگترین و معتبرترین شرکت مشاور در زمینه مدیریت پروژه می­‌باشد. اما دفتر تهران این شرکت در اکتبر ۲۰۰۷ و تحت سرپرستی شرکت TenStep فرانسه فعالیت‌های آزمایشی خود را آغاز نمود. پس از گذراندن دوره­‌های مقدماتی و فعالیت­‌های موفق انجام شده در اکتبر ۲۰۰۹ رسماً به عنوان شرکت TenStep ایران به سایر اعضای شبکه معرفی گردید. تمامی تلاش ما در گام­‌های نخستین بر جذب دانش موجود بین­‌المللی و دستاورد­های مرتبط با آن بوده است. در این راستا پرسنل این شرکت با توجه به منابع و تجارب فراوان مدیریت پروژه در سایر کشورها (اعضای شبکه بین المللی TenStep) مصمم به ایجاد مسیر ویژه­‌ای جهت انتقال دانش به منظور بومی‌سازی علمی و عملی مورد نیاز کشورمان شده­‌اند.
در شرکت TenStep ایران، تمامی تلاش بر جذب دانش و تجربه موجود بین­‌المللی، بومی‌سازی و بهینه نمودن آن در جهت تولید و دستیابی به دانش کاملاً ایرانی می­‌باشد، به‌طوری‌که زمینه تعالی و توانمندی روز افزون سازمان­‌ها و شرکت­‌های کشورمان در عرصه­‌ها و علوم مختلف در دانش مدیریت پروژه فرآهم آید. ما معتقدیم که تنها زمینه موفقیت کشورمان، موفقیت در عرصه­‌های مختلف علم و فناوری می­‌باشد و در این راه دست یاری به کلیه صاحب­‌نظران، متخصصین، مدیران، اساتید و دانشجویان دراز می‌نماید.

مشاور راهبرد عمران وصنعت فائزین
 در سال 1385به منظور ارائه خدمات مهندسی در طراحی ونظارت بر ساخت پروژه های عمرانی تاسیس گردید . در این مدت تجارب موسسان و مدیران شرکت در پروژه های ملی و سوابق علمی و اجرایی کارشناسان از یک سو ، و مشاهده رغبت کارفرمایان از سوی دیگر ، باعث شد شرکت در اکثر پروژه ها به عنوان مشاور نقش ایفا نماید .

شركت مهندسی بین المللی فولاد تكنیك در سال 1370 به دنبال تغییرات ساختاری بوجود آمده  در انستیتو طراحی و مشاوره فنی فولاد، شكل گرفت. شركت پس از تأسیس؛ فعالیت خود را با  مهندسی و مشاوره آغاز نمود.توسعه فعالیتهای شركت از مشاوره ومهندسی به پیمانكارعمومی با توجه به تحولات بازار و قابلیتهای شركت ضرورتی بود كه در برنامه های استراتژیك شركت دنبال گردید و موفقیتهایی برای شركت به همراه داشت.شرکت تنوع ارائه خدمات از فولاد به سمت سایر صنایع را نیز به لحاظ درك فرصتهای نهفته در بازار، در برنامه خود قرار داد و این زمینه ای بود جهت شروع فعالیتهای طرح و ساخت در صنایع نفت وگاز؛ انرژی؛ صنایع معدنی وسایر صنایع فلزی. در این رابطه شرکت اقدام به ایجاد ”مجتمع کارخانجات ساخت وتولید شماره 1 فولادتکنیک” با ظرفیت24 هزار تن در سال نمود. این مجموعه کارخانجات توانایی و پتانسیل  ساخت انواع استراکچر ؛ سازه های صنعتی و تکنولوژیک؛ انواع مخازن تکنولوژیک وتحت فشار ؛تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با صنایع سنگین را دارا می باشد.

شركت با دریافت گواهینامه های مرتبط از جمله گواهینامه طرح و ساخت (رتبه یک – از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری)، گواهینامه پیمانكاری EPC (رتبهA  - از وزارت صنعت؛ معدن و تجارت)، صلاحیت خدمات مشاوره (رتبه یک - از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری)؛ صلاحیت خدمات پیمانکاری (رتبه یک - از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری)؛ بازرسی فنی و كالا، توجیه فنی و اقتصادی  طرحها، ارزیابی طرحها و مشاوره به فعالیت خود ادامه می دهد. شركت همچنین گواهینامه های:ISO 9000-2008  ISO 14001-2004   OHSAS 18001-2007  FMEA   HSE 
و نیز مجوز ممیزی انرژی از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت در جهت توسعه فعالیتهای شركت در عرصه ممیزی انرژی را نیز دریافت نموده است.

شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی
انتخاب سازنده واجد صلاحیت یکی از مهمترین مراحل در فرآیند ساخت و تولید جهت دستیابی به محصول با کیفیت مورد نظر وبا قیمت قابل رقابت می باشد. بخش مهندسی شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با بکار گیری روشهای علمی اقدام به شناسایی، ارزیابی و درجه بندی سازندگان و پیمانکاران در رشته های مختلف نموده وبا به روز نمودن مداوم اطلاعات آنها ، راهنمای کارفرمایان جهت انتخاب سازندگان و پیمانکاران میباشد.


توجه:تمامی اطلاعات این صفحه در دی ماه 1395 با استفاده از اطلاعات موجود در سایت مراکز فوق جمع آوری گردیده و صحت آن بر عهده آن مرکز می باشد.

آخرین اخبار سازمان سنجش و آموزش کشور

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - فعالین و شرکت های مطرح در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت ساخت

مهندسی و مدیریت ساخت پروژه - فعالین و شرکت های مطرح در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت ساخت,مدیریت ساخت ,مدیریت پروژه, مدیریت پروژه های ساخت, مدیریت پروژه و ساخت,مدل سازی اطلاعات ساختمان,مدیریت ساخت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مهندسی و مدیریت ساخت پروژه است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic